Dotykacka.sk - napísali o nás

Kofi

Každý má rád kávu inak, ale všetci sa zhodnú na jednom – kaviareň je priestor, kde sa máte cítiť dobre a vychutnať si svoj obľúbený nápoj čo najviac. Čo môžete čakať od Kofi?

 

“Sme miesto, kde nájdete príslušenstvo aj kávu na domácu prípravu. Venujeme sa tiež veľkoobchodu a servisu. Samozrejme, pripravujeme tu aj kávové špeciality a iné osviežujúce nápoje,” vysvetľuje Tomáš Svedek, majiteľ kaviarne Kofi v bratislavskej časti Ružinov. Tento priestor je dôkazom toho, že aj v malom sa dokážu diať veľké veci. 

Tomášova cesta za vlastnou prevádzkou sa vyvíjala postupne. Roky práce v gastre a obchode na rôznych pozíciách mu rozšírili obzory a ujasnil si predstavy. Podľa jeho slov je Kofi vo vývoji, no už teraz tu s kávou precestujete celý svet. V regáloch svietia pestrofarebné balíčky, ktoré vás lákajú do destinácií ako Kolumbia, Keňa, Uganda či El Salvador. Za obalmi stoja domáce aj svetové pražiarne, ktoré sľubujú exotické chute a špecifické tóny.

“Nájdete u nás pestrý výber kvalitnej kávy, ľudia si berú niekoľko balíčkov na domácu prípravu.”

Čo hľadať pri výbere pokladne do kaviarne?

“Mám skúsenosť s viacerými pokladňami, pripadali mi dosť zastaralé a chýbalo mi cloudové riešenie. Keď som si vyberal systém, na ktorom bude kaviareň fungovať, robil som si prehľad o tom, čo na trhu je. Hľadal som systém, ktorý spárujem s e-shopom, budem tam mať skladové hospodárstvo a prehľad zo všetkých oblastí, kde fungujem. Všetko v jednom programe,” objasňuje Tomáš. “V predchádzajúcich prácach som bežne riešil, že terminál nešiel alebo sa zasekávala pokladňa. Tieto problémy s Dotykačkou úplne odpadli. Navyše, rád veci outsourcujem a úlohy robím najradšej hneď. Na dáta sa viem pozrieť aj keď nie som na prevádzke,” pochvaľuje si Vzdialenú správu v cloudovom riešení.

Prehľad na prevádzke zaisťuje Dotykačka Kompletná 15,6''. | Zdroj: autor

 

„Neviem si predstaviť fungovať bez terminálu. Určite sa tu zastaví viac ľudí, keď vedia, že zaplatia aj bez hotovosti. Či už mamičky na prechádzke alebo okoloidúci."

Kaviareň si za svoje pôsobenie našla stálu klientelu. Za posledné mesiace sprístupnila dosiaľ zastavanú časť interiéru, čím rozšírila možnosti na posedenie.
Vítaní sú psíčkari, rodičia s deťmi, kávoví sólisti, výrečné skupinky a na svoje si prídu aj tí, ktorí hľadajú pokoj na prácu. 

V Kofi je bežné mať na mlynčeku viacero káv. Okrem toho sa tešte na špeciály a experimenty. Hlavne počas horúcich dní oceníte osvieženie s nitro coffee a nápaditými chuťami remeselných kávových sirupov.

“Najlepšia káva je tá, ktorá chutí vám. A dobrá kaviareň by mala chápať, čo zákazník chce,” zhoduje sa Tomáš s kolegom Petrom. Navštívte toto fantastické miesto aj vy a objavte kávový svet tak, ako ho možno nepoznáte.

Sledujte novinky, ktoré prináša Kofi, aj na ich sociálnych sieťach! Hoďte im like na Facebooku a nezabudnite na instagramové srdiečka. Rovnako sa každému fanúšikovi potešíme aj my v Dotykačke na facebookovom či instagramovom profile alebo sledujte naše postrehy na LinkedIne.