Holysh*t! espresso

Kód: 217/500 217/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€16 €32 od €16
Skladom Na dotaz Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Charakteristická zmes pražiarne CONCEPT.

Holysh*t! je charakteristická zmes pražiarne CONCEPT. Espresso s chuťovým profilom čokolády, jahôd a marcipánu, určite poteší milovníkov espressa.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Holysh*t! espresso


Holysh*t! je charakteristická zmes pražiarne CONCEPT. Espresso s chuťovým profilom čokolády, jahôd a marcipánu, určite poteší milovníkov espressa.

40% Natural Ethiopia


Cupping skóre: 87,50

Spracovateľská stanica: Halo Beriti
Farmár: Boledu
Región: Gedeb, Worka
Výška: 1950 – 2150 m.n.m.
Odroda: heirloom
Spracovanie: natural

Mokrý mlyn Halo Beriti sa nachádza v známej oblasti Yirgacheffe, kam svoje čerešne dodávajú poľnohospodári z okolia neďalekej dediny Gedeb. Ide o divoké odrody arabiky z rodiska kávy, ktoré sa pestujú ekologicky v nadmorskej výške 1900 až 2400 m n. m. Káva je certifikovaná ako organická a je prirodzene spracovaná, čo znamená, že kávové čerešne sa sušia s dužinou, čo dodáva káve viac tela.

Etiópia – Heirloom – názov sa používa na opis pôvodných dedičných odrôd, ktoré sú výsledkom kríženia medzi druhmi a odrodami, a nie pochádzajúce z jednej konkrétnej odrody.


60% Natural Brazil


Chuťový profil: 85,25

Spracovateľská stanica: Buena Vista
Farmer: Daterra Coffee
Región: Cerrado Mineiro
Nadmorská výška: 1150 m.n.m.
Odroda: zmiešaná
Spracovanie: natural

Selektívny mechanický zber sa zvyčajne vykonáva, keď je na strome 40-60 % zrelej kávy, 5 % zelenej, 10 % nedozretej a zvyšok je vysušený. Každá káva má svoje jedinečné vlastnosti, preto sa pred vydaním objednávky na výber konkrétnej dávky vyberie vzorka, spracuje sa a upraží, aby sa skontrolovala očakávaná chuť. Triedenie sa vykonáva na špeciálne upravenom mokrom mlyne, kde sa najprv triedi na hustotu, čím sa odstránia nadmerné odrezky, a potom sa suché a prírodné zrná triedia od zrelých, nedostatočne zrelých a zelených.

Brazília – Zmiešaná odroda – Každá hotová šarža je ochutnaná pre presné chuťové profily a zmiešaná pre požadovaný chuťový profil. Po dokončení sa zrno pred zabalením do polyetylénových vriec pripravených na prepravu triedi podľa veľkosti, hustoty a farby.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Concept Coffee Roasters
Hmotnosť: 500g, 1000g
Štýl praženia: Espresso
Chuťový profil: Čokoláda, Jahody, Marcipán
Krajina pôvodu: Brazília, Ethiopia
Pražiareň: Concept coffee roasters
Spracovanie: Natural
Výrobca: Concept Coffee Roasters

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: