Chemex kávovar na 3 šálky, 450ml

Kód: 1413
Neohodnotené
€49
Skladom

Použitím tohto modelu Chemexu dokážete naraz pripraviť 3 šáloky kávy. Jeho kapacita je 450 ml.

Detailné informácie

Podrobný popis

Použitím tohto modelu Chemexu dokážete naraz pripraviť 3 šáloky kávy. Jeho kapacita je 450 ml.Chemex je jednoduchá a nenáročná alternatívna metóda prípravy dobrej filtrovanej kávy. Je veľmi obľúbená nielen v domácnostiach, ale aj v kaviarňach.

V podstate sa jedná o najstarší spôsob prípravy kávy a je priam neuveriteľné, že prežil všetky kávové "vlny", rôzne prekvapkávače a instantné kávy.

Chemex pracuje na princípe manuálnej filtrácie a okrem svojej účinnosti zaujme aj svojím čistým dizajnom.

Vynašiel ho Američan nemeckého pôvodu, doktor Peter Schlumbohm, v rokoch 1940-1941. V priebehu troch rokov získal nový vynález popredné miesto v kolekcii moderného dizajnu a okamžite sa stal ozdobou mnohých domácností.
Princípovo ide o chemické zariadenie. Chemex je upravená Erlenmeyerova banka z borosilikátového skla s lievikom v tvare presýpacích hodín. Uprostred je vkusne doplnený o drevený korzet previazaný koženým pásikom vďaka čomu sa Chemex dobre drží a necítime pritom teplotu horúcej kávy.

Do Chemexu sa vkladá papierový filter, ktorý odborníci považujú za jeho malý nedostatok nakoľko zloženie filtra môže čiastočne ovplyvniť chuť samotnej kávy. Avšak pri kávach horšej akosti môže chuť kávy vylepšiť a v šálke tak nezostávajú zbytky kávového zrna ako je to pri metóde French Press. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: