Kolumbia Luis Anibal Calderon Diamond’s Roastery 250g

Kód: 1575
Neohodnotené
€18
Skladom

Granátové Jablko, Med, Panela, Hrozno

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolumbia Luis Anibal Calderon sa do pražiarne dostala od producenta Cofinet. Luis Anibal Calderon sa dá označiť ako farmár veterán. Pestovaniu kávy sa venuje už viac ako 40 rokov. V roku 2011 takmer prišiel o svoju farmu v prospech banky. V tom čase predával svoju kávu na komoditnom trhu. Výkupná cena, ktorú dostával, sotva stačila na pokrytie výrobných nákladov. Nehovoriac o splatení pôžičky, ktorú si vzal na kúpu pozemku, aby rozšíril veľkosť produkcie. Práve v tomto bode Luis oslovil združenie výberových káv v jeho meste. Združenie mu za jeho produkciu zaplatilo o 15% viac ako dostával na komoditnom trhu. Práve táto skúsenosť ho viedla k nasadeniu stromov variety gesha. Po dlhých troch rokoch mu tieto stromy začali plodiť kávové čerešne. V roku 2015 sa Luis rozhodol na farme vysadiť len exotické variety kávovníkov.

Pražiar vybral jeho varietu ethiopian heirloom, ktorá si prešla anaerobickým spracovaním. O samotný proces spracovania sa postaral Cofinet. Vysoká kvalita kávových čerešní od Luiza a profesionálne spracovanie od Cofinetu sa spojili do skvelého kávového zážitku. Kolumbia Luis Anibal Calderon sa v chuťovom profile predstavila granátovým jablkom, medom, panelou a hroznom. Tak neváhajte a ochutnajte túto skvelú kávu s príbehom aj vy.

Diamond’s Roastery


Sme rodinná pražiareň kávy z Bratislavy. Verili by ste, že sme našu prvú kávu kedysi upražili na domácom popkornovači? To bolo dávno a odvtedy sa veľa vecí zmenilo. Až na jednu: každý deň pre vás hľadáme tie najchutnejšie kávové dobroty z celého sveta, ktoré profesionálnym a pozorným pražením dostávame nielen do vašich úst, ale aj do vašich sŕdc.

Dodatočné parametre

Kategória: Diamond's Roastery
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Filter
Krajina pôvodu: Colombia
Pražiareň: Diamond´s Roastery
Spracovanie: Experimental
Výrobca: Diamond’s Roastery
Chuťový profil: Granátové jablko, Med, Panela, Hrozno
Nadmorská výška: 1600 m.n.m.
Región: Acevedo, Huila
Odroda: Ethiopian Heirloom
Spracovanie: Anaerobic natural

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: