Luz Helena Salazar Columbia Red Fawn

Kód: 1196
Neohodnotené
€17
Skladom

Černica, limetka, hnedé korenie, horká čokoláda s krémovým telom a melasou v závere.

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto káva je pražená na filter, ale odporúča sa aj pre prípravu moderného espressa.


Luz Helena Salazar vlastní farmu Maracay, ktorá sa nachádza na 8 hektároch vo výške 1450 metrov nad morom v Armenii Quindio. Luzina vášeň pre pestovanie kávy vzišla z pozorovania jej manžela Jaira Arcilu. Po tom, ako počula Jaira hovoriť o káve, chcela byť viac zapojená do kávového priemyslu. Je matkou Carla a Felipea, zakladateľov spoločnosti Cofinet.

Táto káva bola pestovaná Luz Helenou Salazar. Káva bola vystavená suchému aeróbnemu kvaseniu počas 24 hodín, predtým než bola umiestnená do vreciek Grainpro po dobu 50 hodín pri teplote nižšej ako 22 °C. Potom boli celé plody umiestnené na vyvýšené postele, kým nebol dosiahnutý obsah vlhkosti 11 %.

Tento mikroplod je 100 % Castillo. Táto odroda bola vyvinutá Federaciou Nacional de Cafeteros. Je produktívnejšia než odroda Caturra a odolná voči hrdzi kávových listov.Red Fawn Coffee Roasters

 

pražiareň výberovej kávy v srdci Trnavy.  Milovníci specialty coffee, ktorých motivuje nekončiaci hon za lepšou chuťou v šálke.

 

Veria, že skutočnú hodnotu tvorí správny zámer a prístup. Ich cieľom je prinášať kvalitu, ktorá pozdvihne kávovú kultúru. Ich naplnením je tvorba produktu, ktorý bude pre zákazníkov zážitkom, zdrojom inšpirácie a radosti. 

Dodatočné parametre

Kategória: Red Fawn
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso, Filter, Omni roast
Krajina pôvodu: Colombia
Pražiareň: Red Fawn
Spracovanie: Natural
Chuťový profil: Černice, Hnedé korenie, Horká čokoláda s krémovým telom a melasou v závere, limetka
Nadmorská výška: 1450 – 1500 m.n.m.
Región: Armenia, Quindio
Odroda: Castillo
Spracovanie: Natural EF2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: