Kolumbia Cesar Ledesma, Kmen Coffee Roasters

Kód: 1884
Neohodnotené
€17
Vypredané

Jahody so smotanou, bazalkový cukor, marhule

Privítajte Caesara! Pardon, Kolumbiu Cesar Ledesma odrody Pink Bourbon. Robili sme si z toho v pražiarni tak dlho srandu, až dostala táto káva interný pracovný názov Ave Caesar. Tento skvost vypestoval farmár Cesar Ledesma a podarila sa mu tak, že by si pokojne mohla hovoriť kávový cisár. Len čo sme ochutnali prvý dúšok tejto kávy, mali sme déjà vu. Prenieslo nás to na raňajky do našej obľúbenej kaviarne Cafe Datel, kde sme si kedysi dávali lievance s jahodovým žahúrom a bazalkovým cukrom. Takto podobne totiž chutí aj táto nová Kolumbia – množstvo jahôd ponorených do smotany, posypaných bazalkovým cukrom a v závere chuť marhúľ. Je to anaeróbne naturálna explózia!

Detailné informácie

Podrobný popis

Údolie Valle del Cauca je jedným z najúrodnejších regiónov Kolumbie. Vďaka rieke Cauca, ktorá regiónom preteká, majú farmári vynikajúce podmienky na pestovanie kávy. Uvedomujú si význam hospodárenia s vodou, ekologických postupov a ochrany prírodných zdrojov. Za touto vynikajúcou kávou stojí farmár Cesar Ledesma, ktorý vlastní farmu Finca Bet-El v obci Calim. Zameriava sa na produkciu špeciálnych mikrolotov z jeho agrolesnického plantáže. Pre Cesara je dôležité zachovanie a starostlivosť o ekosystém na farme, preto nepoužíva žiadne pesticídy. Uprednostňuje spracovanie kávy, kde spotrebuje menej vody a zrno suší metódami, ktoré vrátia vodu z procesu späť do prírody.

Tento lot odrody Pink Bourbon spracoval Cesar anaeróbne naturálnou metódou. Všetky plody dôkladne triedil, potom ich nechal 86 hodín fermentovať v uzavretej nádobe a následne ich sušil na slnku. Výsledný čistý filter je plný sladkého ovocia.

Dodatočné parametre

Kategória: Kmen Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Filter
Krajina pôvodu: Colombia
Pražiareň: Kmen Coffee Roasters
Spracovanie: Anaerobic natural
Chuťový profil: Jahody so smotanou, bazalkový cukor, marhule
Región: Valle del Cauca
Odroda: Pink Bourbon
Farma: Finca Bet-El
Producent: Cesar Ledesma

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: