Indonézia Mount Argopuro

Kód: 1839
Neohodnotené
€18,50
Skladom

Čučoriedková omáčka, Mango, Osie hniezdo

Tak toto sme u anaeróbnej indonézskej kávy nečakali. Tak čistá a úplne ohromujúca chuť, z ktorej sme paf. Indonézia totiž nie je ako Indonézia. U tejto si zamilujete tóny tropického manga, ľahké čokoládové alkoholové telo, ktoré pripomína vianočné osie hniezdo, a na záver sa pripravte na chuťovú hru v podobe čučoriedkovej omáčky z tých najsladších šumavských čučoriedok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Oblasť na východnej Jáve, rozprestierajúca sa na svahoch sopky Argopuro, je vďaka bohatej sopečnej pôde a vysokému nadmorskému pohoriu ideálnym miestom na pestovanie kvalitnej kávy. Indonézia je známa hlavne produkciou robusty, ale v posledných rokoch sa tam objavujú mikroloty, ktoré vlastnia skúsení inovatívni farmári a posúvajú hranice chutí na nové úrovne.

Tento kávu farmári vypestovali vo výške 1 300 metrov nad morom a spracovali ju anaeróbnou metódou. Ako takýto proces vlastne prebieha? Producenti vysadili kávovníky odrôd S795 a Kartika, ktoré vybrali pre ich excelentný chuťový charakter získaný vďaka sopečnému terroiru. Potom, čo kávové čerešne na kríkoch dozreli, farmári ich ručne zozbierali a vybrali najzrelšie červené čerešne. Okamžite po zbere ich odniesli do mokrého mlyna do dediny Botolinggo, kde ich umyli a umiestnili do vodných kanálov, aby ich mohli podľa hustoty triediť. Triedené čerešne následne umiestnili do fermentačných nádrží, kde ich nechali bez prístupu vzduchu 3 dni fermentovať. Vďaka tomu káva získala komplexné plné chute. Po fermentácii čerešne znovu premyli a sušili na slnku po dobu 10 dní. Veľmi často čerešne obracali, aby schli rovnomerne. Potom čerešne odniesli do suchého mlyna, kde oddelili zrnká od dužiny a triedili podľa veľkosti a hustoty. A tak vznikla naša nová skvelá indonézska káva!

Dodatočné parametre

Kategória: Kmen Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Filter
Krajina pôvodu: Indonézia
Pražiareň: Kmen Coffee Roasters
Spracovanie: Natural, Anaerobická fermentácia
Chuťový profil: Čučoriedková omáčka, Mango, Osie hniezdo
Región: Mount Argopuro
Odroda: Kartika, Lini S795
Farma: Mount Argopuro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: