HORIZON Rwanda Red Fawn

Kód: 895/ESP 895/FIL Zvoľte variant
Neohodnotené
€13,90
Na dotaz Skladom Zvoľte variant
Štýl praženia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Chuťový profil: earl grey, slivka, tmavé bobuľové ovocie, med, šťavnatá a sladká

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Neďaleko sesterskej stanice Maraba sa nachádza stanica Horizon, ktorá sa nachádza v susednom sektore Kigoma. Stanica je vzdialená len 20 km od Huye, hlavného mesta oblasti, a blízko malého mesta Simbi.

Príbeh za názvom Horizon je zaujímavý a trochu znepokojujúci. Krátko po postavení stanice v roku 2006 bola produkcia zastavená, keď bol pôvodný majiteľ zatknutý a uväznený kvôli jeho účasti na genocíde v roku 1994. Stanica zostala nečinná, až kým RTC neobnovila produkciu v spolupráci s novým majiteľom Fidelom.

Keďže Fidel pôvodne nepochádza z tejto oblasti, jeho prevzatie stanice bolo miestnou komunitou prijaté s určitým nepriateľstvom. Teraz, keď prechádzate mestom Kigali, všimnete si slogan „Horizon“ všade, na nákladných autách a budovách.

 

Skupina Horizon, ktorej obchodná činnosť zahŕňa výstavbu a opravu infraštruktúry, je v skutočnosti vlastnená ministerstvom obrany Rwandy. V snahe podpichnúť miestnych obyvateľov Fidel pomenoval stanicu „Horizon – Supreme Coffee“, aby poukázal na svoj konflikt s nimi. Našťastie, tento žart bol vnímaný skôr ako hravý než zlomyseľný a stanica sa stala pozitívnym prínosom pre komunitu, poskytujúc prácu miestnym ľuďom. Stanica zamestnáva 94 ľudí, z toho 4 na plný úväzok. 70% zamestnancov tvoria ženy. Horizon musí byť jedno z najkrajších miest v južnej provincii. Malá oblasť s rozlohou 3 hektáre sa nachádza v údolí obklopenom strmými svahmi. Na okrajoch rastú ananásy a avokádové stromy lemujú cestu vedúcu k stanici. Stanica sa nachádza vo výške 1680 metrov, ale farmy obklopujúce stanicu sú oveľa vyššie, bližšie k 2000 metrom. 1200 farmárov dodáva čerešne do stanice z fariem, ktoré sú všetky v okruhu 2 km od miesta. Priemerná veľkosť farmy je 7000 stromov (3 ha), pričom niektoré majú len 100 stromov, spolu s inými plodinami. V roku 2019, v prvom roku po obnovení produkcie, stanica spracovala 450 ton čerešní.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Red Fawn
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso, Filter
Krajina pôvodu: Rwanda
Pražiareň: Red Fawn
Spracovanie: Washed
Chuťový profil: earl grey, slivka, tmavé bobuľové ovocie, med, šťavnatá a sladká
Nadmorská výška: 1650 m.n.m.
Región: Gikoma sector, Huye Mountain area
Producent: Horizon Gikoma
Odroda: Red Bourbon
Spracovanie: Washed

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: