Etiópia Hambela Concept Coffee Roasters

Kód: 598/ESP
Neohodnotené
€14
Skladom
Štýl praženia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

čučoriedky, hrozno, citrusy, mliečna čokoláda

Concept Coffee Roasters

Concept Coffee Roasters je pražiareň výberovej kávy, ktorej víziou je každým pražením zvyšovať kvalitu praženia kávy. Vyhľadávame výnimočné kávy a pražíme ich tak, aby vynikla ich prirodzená chuť. To je to, čo robíme. Je to naša profesia a vášeň.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Project Origin

 
Project Origin je spoločnosť, ktorá využíva zelené kávové zrná na posilnenie postavenia ľudí, aby sme spoločne mohli zmeniť svet, ktorý vidíme. “Počas našej histórie sme sa stretli so stovkami výnimočných ľudí z celého sveta. Pražiarňam a baristom sme dodali veľký výber káv, investovali sme do desiatok komunitných projektov, ktoré zlepšujú živobytie jednotlivcov a komunít, a vyvinuli sme nové techniky spracovania, ktoré môžu zabezpečiť lepšiu ekonomickú udržateľnosť výrobcov a ponúknuť spotrebiteľom celý rad nových chuťových zážitkov. Všetky tieto úspechy boli možné vďaka srdcu a mysli nášho zakladateľa Sašu Šestića a vďaka tomu, ako na túto otázku odpovedal.”

Hambela

 

Hambela, čo vo voľnom preklade znamená “ísť ďalej”, je woreda, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti wored Idido a Kochere. Drobní poľnohospodári v tejto oblasti pestujú kávovníky úplne ekologicky a bez pesticídov, čiastočne kvôli nedostatku finančných prostriedkov potrebných na nákup chemických prípravkov, ale aj kvôli ich nepotrebnosti vzhľadom na pôdu prirodzene bohatú na živiny. Stromy sú ponechané voľnému rastu, pričom ich orezávanie je minimálne. Vďaka veľmi malému množstvu zásahov do stromov môžeme skutočne ochutnať prírodné účinky, ktoré táto krajina ponúka.

Čerešne sa zbierajú od októbra do januára a odvážajú sa na umývaciu stanicu, kde sa kombinujú dávky malých pestovateľov. Káva sa ručne triedi, aby sa odstránili nedozreté a prezreté čerešne a vybrali sa čerešne s cukornatosťou medzi 18-22º Brix. Čerešne sa sušia na vyvýšených záhonoch na plnom slnku, aby káva mohla absorbovať sladkosť a ovocnosť z dužiny a šupky čerešní. Počas sušenia sa čerešne pravidelne otáčajú, aby sa zabezpečilo rovnomerné sušenie a zachovala ich čistota. Počas veľmi horúcich dní sa čerešne zakryjú fóliou, aby sa kontrolovala rýchlosť sušenia. Čerešne zostávajú na vyvýšených záhonoch 18-30 dní, často sa otáčajú, kým vlhkosť nedosiahne 10-12 %. Sušené zrno sa potom skladujú v sušených šupkách kvôli ochrane a maximalizácii absorpcie cukru a ovocnej chuti až do vymletia a prípravy na vývoz.

 

Concept Coffee Roasters

Concept Coffee Roasters je pražiareň výberovej kávy, ktorej víziou je každým pražením zvyšovať kvalitu praženia kávy. Vyhľadávame výnimočné kávy a pražíme ich tak, aby vynikla ich prirodzená chuť. To je to, čo robíme. Je to naša profesia a vášeň.

Dodatočné parametre

Kategória: Concept Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso
Krajina pôvodu: Ethiopia
Odroda: Heirloom
Pražiareň: Concept coffee roasters
Spracovanie: Natural
Chuťový profil: Mliečna čokoláda, Citrusy, Čučoriedka, Hrozno
Nadmorská výška: 2000 m.n.m.
Región: Guji

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: