Etiopia DIMTU TERO

Kód: 175/250 175/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€14 €45 od €14
Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Pedron Caffé

Farma

Farma Dimtu Tero sa rozprestiera na 151 Ha v Odo Shakiso vo výške 1808 – 2128 mnm, kde je veľmi priaznivé prírodné prostredie na vypestovanie jednej z najlepších káv v Etiopii. Zakladateľ Getachew Zeleke spolupracuje so 136 registrovanými, malými farmármi, ktorí spoločne vlastnia 989 hektárov pôdy.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Farma

Farma Dimtu Tero sa rozprestiera na 151 Ha v Odo Shakiso vo výške 1808 – 2128 mnm, kde je veľmi priaznivé prírodné prostredie na vypestovanie jednej z najlepších káv v Etiopii. Zakladateľ Getachew Zeleke spolupracuje so 136 registrovanými, malými farmármi, ktorí spoločne vlastnia 989 hektárov pôdy. Výroba a spracovanie kávy prebieha ekologickým a sociálne zameraným spôsobom. Ručne zbierané, perfektne dozreté čerešne sú sušené na Afrických lôžkach. Káva chutí po tropickom ovocí a hnedom cukre, má plné telo a „vínovú“ aciditu.

Caffé Pedron

Remeselná pražiareň kávy z Padovy, ktorú založil Massimo Pedron v roku 2004. Pražiareň Pedron Caffé predstavuje kvalitu a tradície, no zároveň drží krok s novými trendmi. Reprezentuje tak ideálnu kombináciu medzi modernou a tradičnou technológiou. Pre výrobu používajú iba ručne zbierané kávové čerešne z vysokých nadmorských oblastí a každé zrno, je dôkladne kontrolované a hodnotené podľa SCA protokolu. Navyše farmy, ktoré dodávajú zelené zrno podliehajú certifikáciám Rainforest Alliance a UTZ.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Pedron Caffé
Cup Score: 86,5/100
Hmotnosť: 1000g
Štýl praženia: Espresso
Chuťový profil: Tropické ovocie, Trstinový cukor, Víno
Krajina pôvodu: Ethiopia
Nadmorská výška: 1808 - 2128 m
Oblasť: Guji, Odo Shakiso
Odroda: Heirloom
Pražiareň: Pedron Caffé
Spracovanie: Natural
Výrobca: Pedron Caffe

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: