Ethiopia Violet Riot Concept Coffee Roasters

Kód: 946/ESP
Neohodnotené
€14
Skladom
Štýl praženia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

bobule, fialky, granátové jablko, mliečna čokoláda

Komplexná zmes jemných kvetinových tónov, sladkého bobuľového ovocia a bohatej ovocnosti s nádychom upokojujúceho kakaa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tobita

 

Spracovateľská stanica Tobita sa nachádza v okrese Uraga v zóne Guji v regióne Oromia. Uraga je známa svojou vysokou nadmorskou výškou, kde káva rastie v polotieni alebo dokonca v úplnom tieni pôvodných lesov. Na túto stanicu dodáva svoje čerešne približne 2 000 drobných pestovateľov. Poľnohospodári dostali za svoje čerešne z tejto dávky o 35 % viac, ako je tohtoročný priemer. Uraga ponúka nádhernú scenériu, ako aj úžasný potenciál v šálke!

 Uraga, Guji

 

Guji je oblasť v regióne Oromia na juhu Etiópie. Väčšina obyvateľov tohto regiónu sú Oromovia a hovoria oromským jazykom, ktorý je úplne odlišný od hlavného etiópskeho jazyka amharčiny. Podobne ako v mnohých iných oblastiach pestovania kávy v krajine, aj kultúra v zóne Guji sa líši od woredy k worede a svedčí o rozmanitosti ľudí, ktorí pestujú kávu. V Guji sa buduje viac malých staníc, ktoré reagujú na dopyt po zlepšení spracovania, aby sa plne využila škála vlastností etiópskej kávy. Hlavným zdrojom sladkej vody v tejto zóne je rieka Ganale Dorya, ktorá zároveň slúži ako hraničná línia so susednou zónou Bale na východe.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Concept Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso
Krajina pôvodu: Ethiopia
Odroda: Heirloom
Pražiareň: Concept coffee roasters
Spracovanie: Natural
Chuťový profil: bobule, fialky, granátové jablko, mliečna čokoláda
Nadmorská výška: 2000 – 2400 m.n.m.
Región: Uraga, Guji
Spracovateľská stanica: Stanica Tobita
Farma: 2000 mikro poľnohospodárov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: