Ethiopia Berry Bliss Concept Coffee Roasters

Kód: 943/ESP 943/FIL Zvoľte variant
Neohodnotené
€14,50
Skladom Skladom Zvoľte variant
Štýl praženia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

lesné jahody, čučoriedky, marakuja

Žiarivá explózia sladkokyslých bobúľ s nádychom tropického ovocia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Yirgacheffe Konga

 

Yirgacheffe je relatívne malá oblasť pestovania kávy, ale je veľmi známa svojimi kvetinovými a kôstkovo-ovocnými vlastnosťami a Konga nie je výnimkou. Táto stanica združuje viac ako 1 500 malých poľnohospodárov, priemerná veľkosť farmy je 0,5 – 1 ha. Konga je pre poľnohospodárov dobre dostupná, pretože leží veľmi blízko hlavnej cesty. V spoločnosti Konga dostávajú poľnohospodári za kilogram svojich čerešní približne 32 % navyše.

Rodisko kávy

 

Gedeb je jedným z okresov, nazývaných aj woredy, v zóne Gedeo, s woredou Kochere na západe, woredou Yirgacheffe na severozápade, woredou Bule na severe a regiónom Oromia na juhu a východe. Neďaleká woreda Yirgacheffe dala názov tejto kávovej oblasti.

Yirgacheffe, v doslovnom preklade “Krajina mnohých prameňov”, má ideálnu topografiu, nadmorskú výšku a zdroje vody na výrobu a spracovanie výnimočných káv. Tento región sa nachádza v regióne Južných národov, národností a ľudu (SNNPR) v Etiópii, ktorý je domovom 45 rôznych skupín obyvateľstva. Pestovatelia kávy v Yirgacheffe sú zvyčajne viacgenerační drobní vlastníci pôdy, ktorí niekedy obhospodarujú len niekoľko hektárov. Väčšina káv v Yirgacheffe sa predáva ako čerešňa na centrálnych staniciach, ktoré pomáhajú ďalej oddeľovať chuťové profily.

Yirgacheffe je mnohými považované za rodisko kávy a kávovníky pestované v tomto regióne sú prirodzenou zmesou dedičných odrôd pestovaných okrem iných druhov v kávových záhradách a kávových lesoch.

Dodatočné parametre

Kategória: Concept Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso, Filter
Krajina pôvodu: Ethiopia
Odroda: Heirloom
Pražiareň: Concept coffee roasters
Spracovanie: Natural
Chuťový profil: lesné jahody, čučoriedky, marakuja
Nadmorská výška: 1800 – 2100 m.n.m.
Región: Yirgacheffe

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: