Colombia La Cristalina Concept Coffee Roasters

Kód: 955/ESP 955/FIL Zvoľte variant
Neohodnotené
€14
Skladom Skladom Zvoľte variant
Štýl praženia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

brusnica, čerešňa, broskyňa, sušená slivka

Táto káva sa môže pochváliť živou ovocnou aciditou! Brusnica a šťavnatá čerešňa sa miešajú so sladkou broskyňou, všetko vyvážené bohatou hĺbkou sušenej slivky.

Detailné informácie

Podrobný popis

La Cristalina

 

Farma La Cristalina sa nachádza v kolumbijskom meste Quindio. S nadmorskou výškou od 1 350 NN do 1 500 NN. Vďaka svojej polohe a nadmorskej výške má farma ideálne poveternostné podmienky, čo znamená, že ráno slnečné svetlo prechádza cez stromy a zohrieva pôdu, na poludnie a popoludní je veľmi normálne, že prší a v noci teplota klesá o viac ako 8º. Tieto špecifické podmienky pomáhajú kávovým zrnám rásť pomaly a získať všetky sladké vlastnosti, ktoré môžu získať. Káva z tohto regiónu je známa svojou strednou priľnavosťou a citrónovou ovocnou chuťou.

Bratia Grajalesovci

 

Bratia Grajalesovci spolupracujú s miestnou komunitou už viac ako 50 rokov. Prvým majiteľom tohto pozemku bol Guillermo Grajales (otec Alberta a Nemca), ktorý tu vyrastal so svojou rodinou. Keď bol dosť starý, presťahoval sa do mesta a začal pracovať v Kolumbijskej kávovej federácii. Pracoval 35 rokov, potom odišiel do dôchodku a naďalej pracoval na svojej kávovej farme. Na farme sa nachádzajú 2 studne, ktoré zabezpečujú stály prísun vody. Z týchto vodných tokov profituje nielen farma a kávovníky, ale aj miestna komunita. Vieme, že máme veľkú zodpovednosť za ochranu týchto studní a prírody v okolí farmy. Nájdete tu viac ako 20 druhov vtákov a viac ako 10 rôznych ovocných stromov. Svoju prácu berieme vážne, nemáme monokultúry, naše kávovníky sa delia o priestor s viacerými druhmi stromov a iných plodín. Farma je rozdelená na stredne veľké parcely, takže je ľahké vystopovať vašu kávu. To nám pomôže poskytnúť najlepšie postupy pre danú partiu a zmerať jej kvality.

Dodatočné parametre

Kategória: Concept Coffee Roasters
Hmotnosť: 250g
Štýl praženia: Espresso, Filter
Krajina pôvodu: Columbia
Odroda: Castillo
Pražiareň: Concept coffee roasters
Spracovanie: Natural
Chuťový profil: brusnica, čerešňa, broskyňa, sušená slivka
Nadmorská výška: 1350 – 1500 m.n.m.
Región: Quindio, Kolumbia
Výrobca: rodina Grajales
Farma: La Cristalina

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: